Nikola Tesla balandis
2020-05-01

Nikola Tesla kartą išleido 2000 USD, kad padėtų sužeistam balandžiui

1922 m. išradėjas Nikola Tesla išleido net 2000 USD vienam labai ypatingam balandžiui, kuris kiekvieną dieną atskrisdavo jo aplankyti.

Gyvendamas Niujorke N. Tesla kasdien keliaudavo į parką pašerti balandžių. Jei dėl kokių nors priežasčių jis negalėdavo atlikti šios savo pareigos, jis sumokėdavo kokiam nors vaikui, kad jis vietoje jo pamaitintų balandžius.

Jis taip pat pradėjo balandžius maitinti ir pro savo kambario langą „St. Regis Hotel“ viešbutyje. Tesla pasakojo, kad kasdien pro atvirą langą jį aplankydavo tas pats sužeistas baltas balandis. Jis išleido daugiau nei 2000 USD tam, kad pagydytų balandžio sužeistą sparną ir koją. Be to, jis sukūrė prietaisą, kuris patogiai prilaikė balandžio (tai buvo patelė) sparną ir koją, kad greičiau gytų.

Tesla pasakojo:

„Aš jau daug metų šeriu balandžius – tūkstančius jų. Tačiau vienas paukštis buvo ypač gražus, visiškai baltas su šviesiai pilkais sparnų galiukais. Jis buvo kitoks. Tai buvo patelė. Tereikėdavo panorėti arba ją pašaukti ir ji pas mane atskrisdavo. Mylėjau tą balandę, kaip vyras myli moterį, ir ji mylėjo mane. Kol ją turėjau, mano gyvenimas buvo prasmingas.“

Tesla sakė, kad jo gyvenimas turėjo prasmę tol, kol gyveno ši balandė. Ir iš tiesų, kai balandė nugaišo, baigėsi ir Teslos darbas.

Kad būtų lengviau suprasti, kiek Tesla išleido pinigų, 1922 m. 2000 JAV dolerių būtų prilygę maždaug 29 000 JAV dolerių 2020 m.

  • Jei PATIKO, pasidalinkite socialiniuose tinkluose