ANT BANGOS: Kasmet šis pingvinas nuplaukia 8000 kilometrų, kad susitiktų su žmogumi, kuris išgelbėjo jam gyvybę Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Meino valstijoje seniai pamestas klasės žiedas surastas Suomijoje Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Lipnia juosta prie sienos priklijuotas bananas meno parodoje Majamyje parduotas už 120 000 USD Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Meksikoje kuriama pirmoji 3D atspausdinta gyvenvietė Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Nikola Tesla kartą išleido 2000 USD, kad padėtų sužeistam balandžiui Skaityti daugiau

Bakterijos
2020-05-04

Mokslininkams AI pagalba gali būti pavykę išspręsti vaistams atsparios bakterijos klausimą

13

MIT mokslininkai teigia pasitelkę dirbtinį intelektą, kad nustatytų visiškai naują antibiotikų junginį, kuris nužudė visus, išskyrus vieną iš antibakterinėms medžiagoms atsparių patogenų, su kuriais jie jį išbandė.

Mokslininkai šį junginį pavadino halicinu ir taip pat atrado dar aštuonis daug žadančius antibakterinius junginius, iš kurių du atrodo labai galingi.

Vaistams atsparios bakterijos yra didelė ir nuolatos auganti problema, kasmet sukelianti 2,8 mln. infekcijų ir net 35 000 mirčių vien Jungtinėse Amerikos Valstijose ir dar daugiau besivystančiose šalyse.

Stenfordo biomedicininės informatikos profesorius Nigam Shah teigia, kad MIT sukurtas kompiuterinio mokymosi modelis gali nustatyti daug naujų antibiotikų tipų, kadangi dirbtinis intelektas padeda mokslininkais atrasti sąsają tarp cheminių struktūrų, apie kurių antibiotines savybes anksčiau jie negalėjo net įsivaizduoti.

  • Jei PATIKO, pasidalinkite socialiniuose tinkluose
lt_LTLithuanian
lt_LTLithuanian