2022-09-19

Katės atpažįsta savo vardus – joms tiesiog nerūpi

Naujo atlikto tyrimo duomenys, kurie buvo paskelbti „Scientific Reports“ rodo, kad naminės katės atpažįsta savo vardus, tačiau joms tiesiog nerūpi.

Tyrimo metu kačių šeimininkai turėjo ne vieną kartą kartoti keturis žodžius, kurie buvo panašūs į jų kačių vardus. Tuomet šeimininkai pasakydavo tikrąjį vardą, o mokslininkai stebėjo, ar katės sugebėjo atskirti savo vardus nuo kitų panašių žodžių.

Tyrime dalyvavusios katės labiau reaguodavo į savo vardus – judindamos ausis, galvą, uodegą arba miaukdamos. Tuomet mokslininkai nurodė nepažįstamiems žmonėms ištarti kačių vardus, stebint kačių reakciją. Ir nors jos reagavo silpniau nei tuomet, kai jų vardus sakė jų šeimininkai, katės vis tiek gebėjo atpažinti savo vardus.

Kaciu vardai

Biologas John Bradshaw teigė: „Šis naujas tyrimas aiškiai parodo, kad dauguma kačių reaguoja į savo vardą, kai jis yra pasakomas jų šeimininkų.“

Elgsenos mokslininkė iš Tokijo universiteto Atsuko Saito mano, kad katės išmoksta atpažinti savo vardą arba „maistą“ dėl to, kas joms jame yra svarbu. Ji sakė: „Aš manau, kad katės susieja savo vardą su tam tikru atlygiu ar bausme.“ Tuo tarpu Bradshaw pridūrė: „Katės mokosi taip pat gerai kaip ir šunys. Jos tiesiog ne taip noriai parodo savo šeimininkams, ką išmoko.“

  • Jei PATIKO, pasidalinkite socialiniuose tinkluose