ANT BANGOS: Kasmet šis pingvinas nuplaukia 8000 kilometrų, kad susitiktų su žmogumi, kuris išgelbėjo jam gyvybę Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Meino valstijoje seniai pamestas klasės žiedas surastas Suomijoje Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Lipnia juosta prie sienos priklijuotas bananas meno parodoje Majamyje parduotas už 120 000 USD Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Meksikoje kuriama pirmoji 3D atspausdinta gyvenvietė Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Nikola Tesla kartą išleido 2000 USD, kad padėtų sužeistam balandžiui Skaityti daugiau

Gepardu jaunikliai
2020-05-03

Gepardų jauniklius pirmą kartą atsivedė surogatinė motina

Trečiasis kartas biologams buvo sėkmingas bandant perkelti embrionus iš vienos gepardės į kitą. Gepardai nyksta ir jiems yra sudėtinga daugintis sulaukus 8 metų.

Kai mokslininkai nustatė, kad genetiškai 9 metų amžiaus patelė Kolumbo zoologijos sode vardu Kibibi buvo tinkamas atitikmuo 3 metų patinui vardu Slash, gyvenančiam „Fossil Rim Wildlife Center“ Teksase, biologai pradėjo dirbti išvien, kad sukurtų planą, kurio dėka ši gepardų pora kažkokiu būdu galėtų daugintis.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Smithsonian (@smithsonian) on

Lapkričio mėn. Kibibi buvo atliktos hormonų injekcijos tam, kad būtų paskatintas folikulų vystymasis ir išgauti keli kiaušinėliai, kurie buvo apvaisinti užšaldytais Slash spermatozoidais. Šie embrionai buvo implantuoti į 3 metų amžiaus gepardę vardu Izzy, o gruodžio mėn. atliktas ultragarsas parodė, kad ji laukiasi dviejų gepardų mažylių.

Tai buvo trečias kartas, kai mokslininkai bandė šį procesą ir jis pagaliau buvo sėkmingas. Izzy pagimdė vasario 19 d. ir Kolumbo zoologijos sode savo mažyliais labai atidžiai rūpinasi.

  • Jei PATIKO, pasidalinkite socialiniuose tinkluose
lt_LTLithuanian
lt_LTLithuanian