ANT BANGOS: Kasmet šis pingvinas nuplaukia 8000 kilometrų, kad susitiktų su žmogumi, kuris išgelbėjo jam gyvybę Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Meino valstijoje seniai pamestas klasės žiedas surastas Suomijoje Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Lipnia juosta prie sienos priklijuotas bananas meno parodoje Majamyje parduotas už 120 000 USD Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Nikola Tesla kartą išleido 2000 USD, kad padėtų sužeistam balandžiui Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Meksikoje kuriama pirmoji 3D atspausdinta gyvenvietė Skaityti daugiau

Chelonoidis abingdonii
2020-04-28

Gamtosaugininkai aptiko vėžlių rūšies palikuonis, kurie, kaip manoma, buvo išnykę

Ekspedicijos Galapagų salose metu gamtosaugininkai atrado keletą neįtikėtinų dalykų – tarp kurių buvo ir vėžlių rūšies palikuonių, kurie buvo laikomi išnykusiais.

2012 m. mirė vėžlys, vardu Lonesome George, kuriam turėjo būti apie 100 metų. Jis buvo paskutinis žinomas Pinta saloje gyvenusio Chelonoidis abingdonii porūšio atstovas.

Neseniai vykusios kelionės po Galapagų salas metu mokslininkai iš Galapagų konservatorijos Isabelos salos Vilko ugnikalnyje aptiko vėžlio patelę, kuri yra pusiau Lonesome George giminaitė.

Galapagų konservatorijos prezidento Johannah Barry teigimu, šis atvejis teikia vilties. Žmonės perkėlė vėžlius iš skirtingų salų, todėl kituose Galapagų salyno dalyse gali būti ir daugiau hibridinių vėžlių, susijusių su Pinta sala.

Mokslininkai taip pat rado dar 18 vėžlių patelių ir 11 patinų iš Vilko ugnikalnio, kurie yra iš dalies susiję su kita vėžlių rūšimi iš Flereanos salos, kuri, kaip manyta, buvo išnykusi. Šiuo metu jie yra stebimi veisimo centre.

  • Jei PATIKO, pasidalinkite socialiniuose tinkluose
lt_LTLithuanian
lt_LTLithuanian