ANT BANGOS: Kasmet šis pingvinas nuplaukia 8000 kilometrų, kad susitiktų su žmogumi, kuris išgelbėjo jam gyvybę Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Meino valstijoje seniai pamestas klasės žiedas surastas Suomijoje Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Lipnia juosta prie sienos priklijuotas bananas meno parodoje Majamyje parduotas už 120 000 USD Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Meksikoje kuriama pirmoji 3D atspausdinta gyvenvietė Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Nikola Tesla kartą išleido 2000 USD, kad padėtų sužeistam balandžiui Skaityti daugiau

Oda is kaktusu
2020-05-03

Vyrai naudoja kaktusus kuriant tvarią alternatyvą odai

Adrián López Velarde ir Marte Cázarez norėjo sukurti veganišką alternatyvą odai, o sprendimas visą laiką tikrąja to žodžio prasme augo šalia jų.

Kadangi jie dirbo Meksikos automobilių ir mados rinkoje, López Velarde ir Cázarez savo darbinėje veikloje naudojo daug odos. Jie suvokė, kiek daug gamtos išteklių yra skiriama odos gaminimui ir kiek daug išteklių kasmet yra iššvaistoma, todėl siekė sukurti naują tvarią natūralios odos versiją.

Visoje Meksikoje augant kaktusams, vyrai nusprendė iš šio augalo pabandyti pagaminti odą. Kurdami tokią odą jie praleido dvejus metus, kol galiausiai atrado procesą, kurį sudaro organiškai užaugintų „nopal“ kaktusų lapų nupjovimas, jų valymas, sutrynimas į košę ir džiovinimas. Galutinis produktas, vadinamas „Desserto“, gali būti suformuotas į bet kokią tekstūrą ir jis yra kvėpuojantis, iš dalies biologiškai skaidomas, nepalieka dėmių (nedažo) ir turėtų tarnauti 10 metų. Dabar ši odos alternatyva yra naudojama gaminant batus, rankines ir automobilių sėdynes.

  • Jei PATIKO, pasidalinkite socialiniuose tinkluose
lt_LTLithuanian
lt_LTLithuanian