ANT BANGOS: Kasmet šis pingvinas nuplaukia 8000 kilometrų, kad susitiktų su žmogumi, kuris išgelbėjo jam gyvybę Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Meino valstijoje seniai pamestas klasės žiedas surastas Suomijoje Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Lipnia juosta prie sienos priklijuotas bananas meno parodoje Majamyje parduotas už 120 000 USD Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Meksikoje kuriama pirmoji 3D atspausdinta gyvenvietė Skaityti daugiau

ANT BANGOS: Nikola Tesla kartą išleido 2000 USD, kad padėtų sužeistam balandžiui Skaityti daugiau

Saules nuotrauka
2020-06-19

Mokslininkai paskelbė aukščiausios raiškos Saulės nuotraukas

Ateitis saulės sistemą tyrinėjantiems fizikams atrodo šviesi. Mokslininkai neseniai paskelbė aukščiausios skiriamosios gebos nuotraukas ir vaizdo medžiagą, kuriuose galima matyti saulės paviršiaus vaizdus, kuriuos užfiksavo Nacionalinio mokslo fondo Daniel K. Inouye saulės teleskopas nuo Haleakala viršukalnės Mauyje.

Nacionalinio mokslo fondo direktorė France Córdova teigė, kad kosminiai orai gali paveikti gyvybę Žemėje, trukdydami palydovams ir elektros tinklams, o teleskopas „pagerins mūsų supratimą apie tai, kas lemia kosminius orus, ir galiausiai padės prognozuotojams geriau nuspėti saulės audras“.

Nacionalinio mokslo fondo astronomijos mokslų skyriaus programų direktoriaus David Boboltz teigimu, teleskopas „per pirmuosius penkerius savo gyvavimo metus surinks daugiau informacijos apie mūsų saulę nei visi duomenys, surinkti apie ją nuo to laiko, kai 1612 m. Galilėjus pirmą kartą nukreipė teleskopą į saulę“.

  • Jei PATIKO, pasidalinkite socialiniuose tinkluose
lt_LTLithuanian
lt_LTLithuanian