Home » Grindų betonavimas » Grindų betonavimas – kaip išbetonuoti?
grindu-betonavimas

Grindų betonavimas – kaip išbetonuoti?

Grindų betonavimas yra atsakingas veiksmas, kadangi nuo to, kaip kokybiškai išbetonuosite grindis, priklausys tai, ar neatsiras nelygumų. Nesunku suprasti, kad išbetonuoti didelį plotą grindų yra kur kas lengviau nei mažas patalpas. Jei patalpa mažytė – negalėsite naudoti tam tikros įrangos, tad geriausia viską atlikti rankiniu būdu. Jei nežinote kaip tai padaryti – pasinaudokite šiais patarimais.
Visų pirma, verta pasidomėti, kokių įrankių prireiks, tam, kad galėtumėte išbetonuoti nedidelės patalpos grindis. Jums prireiks: nubraukimo liniuotės, plieninių vamzdžių, trintuvės, kibiro, kastuvo, žymėjimo siūlo, vandens gulsčiuko, spiritinių gulsčiukų, matavimo lentos.

Kad grindų betonavimo procesas būtų atliekamas nuosekliai, būtina laikytis tam tikros tvarkos. Tinkamai apgalvotas bei paruoštas darbų planas neleis jums pasimesti proceso metu, palengvins darbą. Pagrindiniai nedidelių patalpų grindų betonavimo darbų plano etapai galėtų būti tokie:
1. Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į tai ar aukštis yra pakankamas. Jei taip – dėkite garso izoliacinį sluoksnį ( tam idealiai tiks kieto putplasčio plokštės ). Atminkite, jog šios plokštės ( ar kitas izoliacinis sluoksnis ) turi būti dedamas kuo kompaktiškiau;
2. Jei grindimis yra išvedžioti vamzdžiai – išskaptuokite reikiamo dydžio griovelius plokštėse;
3. Tam, kad grindų betonavimas būtų atliekamas kokybiškai, svarbus sekantis žingsnis – garo izoliacinės plėvelės paklojimas. Kuo ši plėvelė bus storesnė – tuo geriau. Atminkite, kad klojant garo izoliacinę plėvelė maždaug po 10 cm reikia užlenkti ir ant sienų;
4. Atlikus išvardintu veiksmus, būtina pakloti armuojantį tinklą, o po to – pagal sienas užvynioti porolonines izoliacines juostas ( jos turi būti vyniojamos už plėvelės;
5. Praėjus visus šiuos etapus, ateinama prie svarbiausio žingsnio – grindų betonavimo. Svarbu turėti žinių apie tai, kaip tinkamai betonuoti grindis ( informacijos galima rasti internete, specialiose brošiūrose, pasikonsultuoti su specialistai ir pan. ). Vienas svarbiausių dalykų, kurio negalima nepaminėti kalbant apie grindų betonavimą, yra tas, jog minimalus grindų betono sluoksnis turi būti ne mažesnis kaip 5 cm.
Belieka tik tikėtis, kad šio darbų plano dėka, atlikti grindų betonavimą mažose patalpose bus kur kas lengviau bei paprasčiau.